Květen 2008

Moje DNA

4. května 2008 v 9:10 | Eda Riedl |  DNA
Bádám po předcích našeho rodu, tedy po nejstarších Riedlech, dostal jsem se slušně daleko k roku 1595. Dál to nejde nejsou matriky. Ty byly zavedeny kolem roku 1600. Protože naši předkové nebyli šlechtici další bádání je nemožné. Rodokmeny byly výsadou šlechty, sedláci ke kterým naši předci patřili a další obyčejný lid tuto možnost neměli.
Další cesta už vede pouze přes DNA. Nechal jsem si udělat test DNA v Genomac International, s.r.o. Patřím do skupiny Haplotyp G2. Posléze jsem vložil výsledky testu do České národní genografické databáze. V této databázi jsme 4 lidé, kteří mají stejné výsledky testů, tedy shodu všech 12 chromozonů. Zdálo se mi to málo zkusil jsem ještě databázi Ysearch tam je nás celkem 12 u kterých je shoda ve 12 chromozonech. Takže jsou další jedinci, kteří mají stejnou sledovanou DNA jako já, ale žádný Riedl. Máme tedy nějakého společného předka snad by se naše cesty setkaly kolem roku 1000 nebo možná ještě hlouběji v historii. Tehdy ještě příjmení nebyla………..

Není o Vaší rodině zde žádná zmíňka ???

2. května 2008 v 22:04 | Eda Riedl |  Moji předci
Přčetli jste si údaje na stránkách Riedlologie a nenašli jste o Vaši rodině žádný komentář. Nebuďte z toho smutní, možná nejsme příbuzní, ale to přece nevadí. Ozvěte se nepište nějaké údaje, třeba se někdo přihlásí o kom zatím nevíte a rozšíří Vaši rodinu. nebo možná já sám najdu v databázi, kterou vytvářím, nějaké údaje, které Vám pomohou se prokousat dále do historie. Chce to pouze čas a trpělivost. Tak hurá do toho.

Je to prostor pro všechny komentáře

2. května 2008 v 21:57 | Eda Riedl
Mám na stránkách sice forum, kde je možno podat jakýkoliv příspěvěk, ale jeho kapacita je omezená, další možností je kontakt prostřednictvím e-mailu. Aby však byla možnost pro komentáře úplná rozhodl jsem se spustit svůj blog, respektive "Blog Riedlů" kteří o to budou mít zájem. takže dnešním dnem je Vá tento prostor k dispozici.